Sabit Pozisyon Sosyal Medya İkonları

Flat-Social-media-Icons-01

Herkese selam, web sitenizi geliştirdiniz her şeyiniz tamam gibi gözüküyor. Durun! Sosyal medya ikonlarınızı sitenize yerleştirdiniz mi? :)

Sosyal medya ikonları web sitelerinde genel olarak header ya da footer alanlarında kullanılıyor. Bazı durumlarda ise header ya da footer alanınız bunun için müsait olmayabiliyor ya da gelişen teknoloji ile birlikte müşterilerin istekleri de değişebiliyor ve sizden alışılmışın dışında şeyler bekleyebiliyorlar. Bu yazımda sizinle sayfanızın sağ veya solunda sabit bir şekilde siz nereye giderseniz gidin sizi takip eden sosyal medya ikonlarını nasıl yerleştirirsiniz onu anlatmaya çalışıcam.

Öncelikle sitemizin header kısmından sonra uygun bir yere aşağıdaki şekilde sosyal medya ikonlarını içine yerleştireceğimiz div yapımızı oluşturalım.

Div yapımızı oluşturduktan sonra gelelim css lerimizi yazmaya.

Devir responsive site devri. Responsive site nedir bilmeyen, mobile first çalışmayan web developera kız bile vermiyorlar. :) Sosyal medya ikonlarımızın her ekranda çalışabilmesi için son olarak aşağıdaki JavaScript kodlarını da eklememiz gerekiyor.

Çalışan örneği için buradan alalım.

Yeni sosyal medya ikonlarınızı sitenize yerleştirmek bu kadar basit. Umarım işinize yarar, müşterileriniz ve siz mutlu olursunuz! :)

1 comment

  1. Hüseyin   •  

    js kodlarını nereye ekleyeceğiz, iyi çalışmalar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir